Zachraňte lak svého auta!

13.06.2021

Co je první věc, která rozhoduje při koupi vozu? Samozřejmě jeho vzhled. Vybíráme si podle toho, jestli se nám auto líbí a až potom volíme, jakou má mít výbavu, jaký motor a doplňky. V servisu pak pravidelně měníme olej, provádíme servis, ale na to, co nás zaujalo na první dobrou úplně zapomínáme. Ano, sice auto umyjeme, ale ...

Každý den je lak vozu vystavován extrémním vlivům. Každou jízdou prorážíme miliony drobných prachových částeček, které brousí neúprosně každou část automobilu. Působení slunečních paprsků, deště, hmyzu a ptačích výkalů, nečistot na vozovce (včetně soli), to vše vede ke škrábancům, ztrátě lesku a zmatnění laku. V neposlední řadě k tomu všemu přispívá nešetrné mytí v automatických myčkách, umývání nekvalitní autokosmetikou a špatně vybraným příslušenstvím.

Zachovejte to, co Vás nadchlo! Lak vozu lze chránit, stejně tak i skla a kola. Kvalitní vosky nebo tvrdé keramické ochrany dokáží odolávat všem vlivům, které lak ničí. Zachovají dokonalý vzhled včetně zachování perfektního lesku a v poměru k ceně vozu je jejich pořízení zanedbatelnou položkou.

Dvojnásob tu platí, čím dříve tím lépe. Ochrany laku dokáží odolávat i drobným kamínkům, které se zasekávají do kapot nebo nárazníků a odlupují lak, dokáží odpuzovat vodu i nečistoty chrání karoserii před rezivěním. Ideální je tak lak vozu ochránit hned po koupi nové automobilu. Nikdy ale není pozdě vrátit laku jeho lesk, rozzářit jej a znovu být hrdý na to, jak to mé auto skvěle vypadá.