Jaro je tady! Připravte svůj vůz

24.03.2022

Jaro je tady a s ním i nutnost kontroly škod po zimě. Sůl a nepříznivé počasí dokáží napáchat pořádnou neplechu.

V první řadě je výměna kol a jejich následné uskladnění. Zimní kola, včetně disků, bychom měli řádně očistit a umístit tak, aby přes sezónu nedošla k úhoně - proražení, proříznutí...

Další věcí je kontrola čelního skla. I malá prasklinka se dokáže proměnit ve větší a nebezpečnou pro Vás i ostatní spolujezdce. U nás dokážeme opravit praskliny o průměru do 5 cm, a to na počkání. Pro nejlepší výhled je důležitá i kontrola stíracích lišt. Gumičky mohly vlivem nízkých teplot popraskat a následné stírání Vám může poničit sklo. 

Zběžné zhlédnutí celé karoserie a zkontrolování škrábanců a ťukanců od kamínků, předchází většímu rozlézání koroze, která je největším nepřítelem vozu. Ti, kteří mají lak chráněn, mají vyhráno. Vám ostatním doporučujeme kontrolu koroze nepodceňovat a co nejdříve lak ochránit ať už voskem, nebo ještě lépe keramickou ochranou. Nezapomínejte také ochranu pravidelně obnovovat..

Málo používaná klimatizace v zimních měsících může být zdrojem velkého množství alergenů a zápachu. Nejen proto potřebuje více péče s blížícím se jarem. Její servis je důležitý každý rok, výměna kapaliny a kontrola úniku, zamezí větším prasklinám v potrubí. Kvalitní dezinfekce zničí všechny bakterie a plísně, které způsobují zápach a u citlivějších osob například pálení očí.

Tak a je to. Pokud jste zjistili nějaké větší závady, klidně se na nás obraťte. Rádi Vám se vším pomůžeme, abyste mohli vyrazit a užívat si každou jízdu.