Příprava auta na zimu

15.10.2021

Péče o auto je důležitá v každém ročním období, avšak aby auto zvládlo s přehledem zimu, to dá zabrat asi nejvíc. Postupně si rozebereme, jak taková nejlepší příprava vypadá.

Na ochraně laku se nic nemění. Je na výběr ze tří variant - vosk, sealant nebo keramická ochrana. První dvě varianty s přehledem zvládne každý doma. S keramickou ochranou je to těžší, proto bude lepší, když tuto variantu přenecháte profesionálům.

První s čím začneme, budou okna. Jen co sednete do auta, okna se hned začnou mlžit. Přípravkem proti mlžení skel zevnitř a tekutých stěračů zvenčí, pro sebe zaručíte krásný, čistý a především bezpečný výhled. Tekuté stěrače také napomáhají tomu, aby námraza šla snadněji dolů a my se tolik nenadřeli.

A pořád platí, že kola dělají auto! Nezapomeňme ochránit jak disky kvalitní ochranou, tak i pneumatiky impregnací s dlouhou výdrží. Díky keramické ochraně se nám kola budou lépe umývat i v teplejším období.

Ale pozor, to ještě není vše. Doporučujeme ošetřit těsnění okolo dveří a gumičky na stěračích. Nebudete muset zápasit s dveřmi a na jaře kupovat nové stěrače. O nemrznoucí kapalině ani nemusíme psát.

Takto ošetřené auto se nemusí bát soli ani koroze. Tak nečekejte až udeří první mrazíky, Váš vůz se vám odvděčí nejen perfektním vzhledem.