Vyleštíme Váš lak za 3 hodiny!

03.07.2021

Opravdu Vám tohle někdo slíbil? Jestli Vám na svém autě záleží, rychle se otočte a ujíždějte pryč! Leštění laku totiž není rychlostní soutěží, ale detailní prací, která zabere i desítky hodin.

Přeskočme rozbory, že lak se skládá z podkladové vrstvy, vlastní barvy a krycího laku. Přeskočme autobazary, které se snaží zakrýt co nejvíc poškození, abyste vůz co nejrychleji koupili a pak přemýšleli, kde se vzaly škrábance a zvláštní odlesky na slunci. I zcela nová auta v salónech mají v laku škrábance, které dealeři zakrývají voskem, aby nebyly vidět. Existuje množství přípravků, které perfektně kamuflují, ale jedno, nebo dvě umytí vozu a všechny nedostatky vyplují na povrch.

Každé auto je jiné, každá automobilka používá jiný lak, různě tvrdý, různě náchylný ke škrábancům a také jinak odolný vůči renovaci. Například Mercedes, nebo Audi používají velmi tvrdé laky, na kterých si amatéři vylamují zuby a kamuflují neodstraněné škrábance různými krycími vosky.

Zapomeňte tak na leštičky z hypermarketů, se kterými naděláte víc škody než užitku. Vyhněte se obloukem lidem, kteří Vám tvrdí, že vyleští váš vůz za 3 hodiny. Vždyť jen příprava laku k leštění trvá někdy déle, než zmíněný čas. 

Ano, profesionální leštění laku zkrátka stojí nemalé peníze, protože jde vždy o detailní ruční práci, v řádech několika desítek hodin, za použití různých systémů leštiček, rozmanitých typů kotoučů a leštících past. Vyšší investice se Vám vrátí nejen v dokonale lesknoucím se voze bez škrábanců, ale také zvýšením hodnoty vozu až o desítky tisíc korun. Co si budeme povídat, auta totiž vždy prodává perfektní vzhled a věřte tomu, že od nás vždy odjedete se zářivým autem.