A jak Vám se umývá žluté svinstvo od hmyzu?

20.06.2021

My v ZÁŘIVÉAUTO.cz dokážeme auto zbavit hmyzu a jejich pozůstatků během pár minut. Proč Vám to ale nejde? Odpověď je jednoduchá. Lak nechráněných vozů je velmi pórovitý a nerovný. Proto na něm ptačí a hmyzí výkaly tolik drží. Proto je není možné snadno smýt, a i proto většina lidí sáhne po velmi hrubých houbách, které nejen že sedřou z povrchů trus, ale také silně poškodí samotný lak. Hrubé houby, včetně těch na nádobí, totiž trus nemyjí, ale brousí a to včetně laku.

Proč ale takto lak ničit, když mohu lak ochránit keramickou nebo voskovou vrstvou? Proč ho ničit, když jej můžete ochranou laku perfektně vyhladit a zamezit tak nečistotám, aby na něm držely? Už žádné drhnutí, zapomeňte na tisíce přípravků, které pomáhají trus odstranit. Chráněný vůz dokážete umýt jen s houbou, vodou a kvalitním autošamponem a to během pár minut.

Nečistoty, včetně pozůstatků hmyzu prostě na povrchu nedrží, nezažírají se do laku a nezanechávají tak "fleky", které často vídáme na předních částech kapot a nárazníků nechráněných vozů. A v neposlední řadě otázkou, zda mít auto perfektně umyté a vysušené během pár minut, nebo jej hodiny drhnout, způsobit na laku škrábance a poškodit jej víc, než před mytím? To je rozdíl mezi chráněným a nechráněným vozem.

Svoji kůži před sluncem a vnějšími vlivy chráníme a s lakem vozu je to stejné. Těm, kterým na sobě a na svém voze záleží, mu dopřejí tu nejlepší péči. Těm, kteří na to kašlou, těm přejeme silné nervy a dostatek houbiček na nádobí. Ale garantujeme, že všichni se otáčejí za chráněnými vozy, které se dokonale lesknou a jejich majitelé tráví jeho údržbou jen minimální množství času.